You are currently viewing Inhalaatorid ja destilleeritud vesi
Inhalaatori puhastamine destileeritud veega

Inhalaatorid ja destilleeritud vesi

Enamasti kõik inhalaatorikasutajad on kuulnud, et inhalaatorit tuleb puhastada destilleeritud veega. Aga kas alati?

Kui Sa oma eelmist inhalaatorit puhastasid juhendi järgi destilleeritud veega, siis see ei tähenda, et kõikide inhalaatoritega tuleks sama teha. Igal tootjal on oma kasutusjuhend, millega tuleks enne inhalaatori esmakordset kasutamist tutvuda ja vastavaid eripärasid inhalaatori töövõime huvides arvesse võtta

Näiteks Nebumedi´i e-poes on müügil mitme erineva tootja inhalaatorid ning neil kõigil on erinev puhastusjuhis. AGU Baby inhalaatoreid (Tomchi N8 ja Weezy SN10) soovitab tootja puhastada destileeritud veega, aga Feellife (Air Angel, Aerogo, Air Mask, Air Garden) ja Yirdoc (Neb002 ja Neb008) juhendis on öeldud, et destileeritud vett kasutada ei tohi vaid kasutada tuleks tavalist puhast vett, nt kraanivett. Kuna kraanivesi on igal pool erinev, siis meie oleme omalt poolt soovitanud kraanivee asemel kasutada joogiks mõeldud pudelivett.

Miks ei soovita tootjad inhalaatorit puhastada destileeritud veega?

Destileeritud vesi on destillatsiooni teel saadud (aurustatud ja seejärel kondenseeritud) ja lahustunud lisanditest puhastatud vesi. Muuhulgas on eemaldatud veest ka ioonid. Aga ioonid on just need, millest tekib aur, mida inhalaator toota tahab. Destileeritud vee kasutamisel tekib nö konflikt- inhalaator tahab teha auru, aga ta ei tunne seda vett ära. Tulemus? Kamber läheb rikki.Kogemus näitab, et Feellife inhalaatorite kambrid destileeritud vee osas nii tundlikud ei ole. Siiski oleme pidanud vajalikuks jälgida tootjapoolset soovitust kasutusjuhendis ning soovitanud kambrit puhastada tavalise kraaniveega (eelistatult pudeliveega).

Vastupidiselt Feellife inhalaatoritega on Yirdoc inhalaatorid destileeritud vee osas väga tundlikud ning kogemus näitab, et peale mõningast puhastamist destilleeritud veega kamber enam ei tööta. Kui Sul on Yirdoc inhalaator Neb002 või Neb008, siis puhasta seda tavalise joogiks mõeldud puhta veega (eelistatult pudeliveega) ning ÄRA KASUTA DESTILLEERITUD VETT!

Ära eelda vaid tutvu kasutujuhendiga

Tihti eeldatakse, et ühte tüüpi inhalaatorite tingimused ja reeglid on samad, aga paraku see nii ei ole. Viga selgub siis, kui pöördutakse garantiimurega- inhalaatori kasutaja ei ole hoolikalt kasutusjuhendit lugenud. Nt Yirdoc inhalaatori kasutaja kurdab, et inhalaator ei aura enam, kuigi on seda hoolikalt puhatanud. Küsimusele, millega täpsemalt inhalaatorit puhastatud on, tuleb vastus, et destileeritud veega. Kasutusjuhend aga ütleb selgelt, et inhalaatorit destileeritud veega puhastada ei soovitata.


Seega, inhalaatorit ostes ära palun eelda, kuidas seda kasutada ja puhastada tuleb, vaid järgi täpseid juhiseid. Igal tootjal on oma reeglid millest tasub lähtuda, kui soovid, et Sinu inhalaatori (kambri) töövõime säiliks võimalikult kaua. Ning tasub meeles pidada, et 2 aastane garantii kehtib vaid juhul, kui seda on nõuetekohaselt kasutatud ja hooldatud.